بازدید رئیس و معاونان موسسه رازی از انستیتو پاستور ایران رئیس و معاونان موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از بخش های مختلف انستیتو پاستور ایران بازدید کرده و تصمیماتی در راستای فعالیت های مشترک تولیدی و تحقیقاتی اتخاذ کردند.

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر علی اسحاقی در حاشیه بازدید از انیستیتو پاستور ایران که امروز به همراه دکتر آمقی معاون تحقیق و تولید فرآورده های بیولوژیک، دکتر راسخی معاون تضمین کیفیت، دکتر محرمی معاون تحقیقات و فناوری و دکتر شکری معاون برنامه ریزی و پشتیبانی انجام شد، اظهار کرد: این بازدید در راستای همکاری های مشترک و اعتلای انتقال تکنولوژی و صنعت واکسن های انسانی صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه با ارتقا تکنولوژی و تجهیزات تلاش می کنیم واکسن پنتاوالان را به صورت مشترک در کشور تولید کنیم، افزود: واکسن فلج اطفال کشته تزریقی نیز بر اساس مباحث انجام شده، احتمال می رود به صورت مشارکتی توسط موسسه رازی و انیستیتو پاستور ایران به تولید برسد.

رئیس موسسه رازی در ادامه با اشاره به اینکه به دنبال انتقال تکنولوژی در این زمینه نیز هستیم، خاطرنشان کرد: افزایش همکاری در زمینه تحقیقات در دستور کار قرار دارد و بر این اساس تفاهم نامه ای میان معاونت تحقیقات دو موسسه منعقد خواهد شد.

وی ضمن ابراز خرسندی از زمینه مشارکت و همکاری بوجود آمده میان موسسه رازی و انیستیتو پاستور ادامه داد: در صورتی که در کشور قادر به تولید واکسن فلج اطفال تزریقی نباشیم، با توجه به تحریم ها، این واکسن به کشور وارد نخواهد شد و ما را با مشکلات جدی روبه رو خواهد کرد، چرا که از 15 سال گذشته این بیماری با تولیدات موسسه رازی در کشور ریشه کن شده و نباید مجددا در کشور شاهد آن باشیم.

دکتر اسحاقی بیان کرد: در حال حاضر تکنولوژی تولید واکسن فلج اطفال تزریقی در سطح آزمایشگاهی و نیمه صنعتی در موسسه رازی وجود دارد.

گفتنی است بخش های تضمین کیفیت، کنترل کیفیت، پرورش حیوانات آزمایشگاهی، خط تولید واکسن هپاتیت ب، واکسن ب ث ژ و اتاق های تمیز مورد بازدید هیئت رئیسه موسسه رازی قرار گرفتند.

منبع: روابط عمومی موسسه رازی
بيشتر

طراحی و اجرا اداره فناوری اطلاعات